Norpas ry

Masuunintie 5

25900 Taalintehdas

KEMIÖNSAARI

Y-tunnus: 2518908-1

  • Facebook Social Icon
  • Instagram

Tel: +358407700065

Contact:

Ohjelmaehdotukset: ohjelma(at)festivalnorpas.fi

Esitysehdotukset ovat tervetulleita, mutta valitettavasti emme pysty vastaamaan kaikkiin viesteihin.

Tältä sivulta löydät kartan, yhteistyökumppaneista, joilla on halukkuutta maiden väliseen kultturiyhteistyöhön.

Kartassa on niin tapahtumajärjestäjiä, 

kultturitilojen haltijoita

ja taiteilijoiden edustajia. 

Klikkaa karttaa, niin pääset navigoimaan. 

NETWORK IN RUSSIA

SKIF Festival:

http://www.kuryokhin.net/skif

Natasha Padabed skif.program@gmail.com 

National Center for Conteproray Arts:

http://www.ncca.ru/en/index

Maria Kuzmina maria@ncca-spb.ru 

Gatchina Light Nights Festival:

http://gatchinanights.ru/en

+ Festival “Tochka Dostupa":

https://www.tochkadostupa.spb.ru/

Olga Arshanskaya teatr.chelovek@gmail.com 

Symphocat, muusikko ja tapahtumajärjestäjä

+ Sound Museum:

 http://www.symphocat.com/

http://soundmuseumspb.ru/

Ilya Pucheglazov: symphocat@gmail.com 

Kukushka Fetsival:

http://kukushkafest.ru/suomeksi

Natalia Korteleva matrix7772006@yandex.ru 

Colisium Music Forum:

http://colisium.org/en/

Sergey Babich sb@colisium.org 

Daria Smirnova darina@colisium.org 

101 Mediapoetry Festival:

https://www.101.ru.com/

101mediart@gmail.com 

BTK (Big Puppet Theatre) + BTK-Festival:

http://www.puppets.ru/  

Natalia Sergeevskaya zaj-nati@yandex.ru 

 

Rosphoto:

https://rosphoto.org/en/

office@rosphoto.org 

Golubeva Anna Andreevna (varajohtaja) 

Maksimova Aleksandra Igorevna (näyttelyosaston johtaja) 

Islamova Olesya Nikolaevna (kansliapäällikkö) 

New Stage of Alexandrinsky Theatre:

https://en.alexandrinsky.ru/

Aleksandr Dorofeev (kulttuurprojektien osasto) adorofeev.newstage@gmail.com 

Elena Leskova (kulttuurprojektien osasto) el.leskova@gmail.com 

Berthold center:

https://www.facebook.com/bertholdcentre/

Mayja Paikina: mayapaykina@gmail.com 

German Sidelnikov german.baraholka.msk@gmail.com 

Art-Prospekt:

https://www.artprospect.org/

Anastasia Skvortsova anastasya.skvortsova@gmail.com 

Eve's Ribs: https://www.facebook.com/everibs/ 

Svetlana Nartahova evasribs@gmail.com 

Fish Fabrique Nouvelle/Nyknicka 10:

http://www.fishfabrique.ru/

Kirill Rein, Olga Andreeva fontanka music@mail.ru 

Teatr Zemli:

http://online-stage.ru/en/

Natasha Timofeeva: aerobnata@gmail.com 

Suomen Pietarin instituutti 

Kerttu Matinpuro: kerttu.matinpuro@instfin.ru

NETWORK IN FINLAND

Annikin Runofestivaali

https://www.annikinkatu.net/runofestivaali/

Haapavesi Folk:

http://www.haapavesifolk.com

Jättömaa ry

Kamarikuoro Key Ensemble ry

http://www.symphocat.com/+ http://soundmuseumspb.ru/ 

http://www.keyensemble.fi/

Maaseudun Sivistysliitto ry

https://msl.fi/

Pax-festivaali / Suomen Rauhanpuolustajat ry

– Fredskämparna i Finland ry

https://www.rauhanpuolustajat.org/events/pax-festivaali-helsinki/

Poliittisen valokuvan festivaali

https://pvf2.cargo.site/ 

Rockfestari Naamat

http://www.naamat.info/

 

Sodankylän elokuvajuhlat ry

https://msfilmfestival.fi/en/

Suomalaisen elokuvan festivaali

/ Varsinais-Suomen elokuvakeskus

https://www.suomalaisenelokuvanfestivaali.fi/

Suomi-Venäjä-Seura

https://suomivenajaseura.fi

Tilaa kulttuurille ry

https://tilaakulttuurille.wordpress.com/

Turku Jazz Festival / Turku Jazz ry

http://www.turkujazz.fi/in-english/

Ärjän taidefestivaali / Vaara-kollektiivi

https://arjanfestivaali.fi/
http://www.vaarakollektiivi.fi/

RVideo Art Festival Turku / Ääriö ry

https://www.facebook.com/RauniokaupunkiRy/

 

Rauniokaupunki ry

http://videoartfestivalturku.com/

Pahan kukat ry

https://www.facebook.com/RauniokaupunkiRy/

 

Karhufestivaali Ilomantsi

https://msl.fi/karhufestivaali/

 

Norpas ry

https://www.festivalnorpas.fi

 

ILMIÖ

http://www.ilmio.fi